Tänavune Voose talispordipäev leidis aset 14. veebruaril. Oli eriline päev, sest lisaks sõbrapäevale tähistati ka Voose talispordipäeva X juubelit.

Neljateistkümnest kohale jõudnud võistkonnast, esindasid kolm Kiviloo küla: Kiviloo, Kiviloo II ja Kiviloo Noored. Suure rahvamassi tõttu sõideti Voosele kohale Härma Buss OÜ poolt välja pandud bussiga.

Nagu ikka, oli ka sel korral nii täiesti uusi kui ka juba tuttavaid võistlusi. Erilisi katsumusi pakkus üks uutest võistlustest: „Soo ületamine jalgrattal“, kus pidi jalgrattaga puidust laudadel teatud vahemaa sõitma. Kiviloo võistkonna arvates oli see ka üks raskemaid. Vastukaaluks oli ka väga lõbusaid võistlusi nagu karupüksijenka ja kiirkelk. Füüsiliste pingutuste vahepeal pandi võistkondi proovile ka vaimselt, uurides teadmisi sportlaste ja olümpiavõitjate kohta.

Peale väga maitsva ja toitva supi ning saiakese söömist oli võistkondadel aeg esineda vabakavaga, et endale veel viimaseid plusspunkte teenida. Kiviloo kõik kolm võistkonda näitasid küla ühtsust, ühiskavaga esinedes.

Seejärel selgusid talispordipäeva parimad ning suure rõõmuga võis näha, et kõik Kiviloo võistkonnad mahtusid esimese kuue hulka. Lisaks sellele oli tegemist kaksikvõiduga.

Kiviloo võistkond saavutas I koha, edestades teisi päris pikalt. Tulemuste tabelist selgus, et saavutati ka neli alavõitu (mosse slaalom, suurslaalom, sööstlaskumine ja karupüksijenka).

Kiviloo I (Foto: Alice Nilisk)

 

Kiviloo Noored said võiduka II koha. Võistkonnale meeldis võistlus „Kiirkelk“, milles saavutati ka alavõit. Samuti peeti huvitavaks jalgrattaga soo ületamist „mis sest et jalgratas oli rohkem rajalt maas, kui peal.“

Kiviloo Noored (Foto: Alice Nilisk)

 

VI koht läks aga Kiviloo II võiskonnale, mille kõige noorem liige ja esmakordselt Voose talispordipäevast osavõtja Nele Truber pidas kõige raskemaks alaks samuti jalgrattaga üle soo sõitmist. Ta lisas: „Kuigi ma olin esimest korda, oli seal väga lõbus ja kõige lahedam oli see, et seal olid väga toredad inimesed ja vahvad alad, mida pole varem teinud.“

 

Kiviloo II (Foto: Deivis Treier)

 

Kokkuvõtvalt sai veedetud üks tore ja sportlik päev kaunis looduses ning loodame, et Voose küla jätkab oma talispordipäeva traditsiooni.