Sel aastal leidis Kiviloo küla vastlapäev aset vihmasel ja küllaltki lumevaesel päeval, 21. veebruaril. Lumepuuduse tõttu toimus üritus Kiviloo külakeskuse juures. Arvestades ilmaolusid, oli kohal üllatavalt palju rahvast, mis pakkus korraldajatele ainult rõõmu.

Natukene peale ürituse algusaega (13.00) hakati peale ka võistlustega. Eelkooliealistele viidi läbi kelgutamisvõistlus. 1-3. klassi õpilastele oli mõeldud minisuuskadega suusatamise võistlus. Alast võttis osa ainult kaks osavõtjat: Mella-Riin, kes saavutas I koha, ja Karl, kes sai II koha.

Järgmisele vanusegrupile (4-6. klass) oli juba teistsugune võistlus: tõukesuusk. Selle eesmärgiks oli liikuda võimalikult kiiresti ümber tähise üks suusk jalas ning teise jalaga endale edasiliikumiseks hoogu lükata. I koha saavutas Helena, II koha Anett ning III koht läks Reginale. 7-9. klassile mõeldud vanuseastmes oli samuti kaks osavõtjat: Nele, kes võitis võistluse, ja Annabel, kes saavutas II koha.

Seejärel liiguti täiskasvanute juurde, kes said sama võistluse läbi teha. Nende seas oli juba osavõtjaid rohkem ning võistlus tihedam. Naiste arvestuses läks I koht Alice’ile, II Lenale ning III koha saavutas Ebe. Meestest oli parim Gert ning talle järgnesid Olav ja Leho.

Individuaalsete võistluste järel oli aeg tiimitööks, sest algasid võistlused „Võistkondlik suusatamine“ ja „Reelükkamine“. Esimene neist vajas kolme liiget ning selle eesmärgiks oli liikuda ümber tähise puidust „suuskadega“ nii, et võistleja üks jalg oleks ühel ja teine teisel suusal. Võitjaks osutus Voose I võistkond.

Reelükkamine on vastlapäeval traditsiooniline võistlus. Kes reelükkamisel kõige kaugemale jõuab, ka võidab. Pikima liu sai võistkond „304“.


 

 

Kui sportlik tegevus oli lõppenud, mindi külakeskusesse sisse hernesuppi ja vastlakukleid sööma. Järgnes võitjate autasustaminine ja tavapärane õnneloos.

Täname kõiki osavõtjaid!

 

 Vastlapäeva pilte leiab lisaks siit