2016. aasta Voose talispordipäev toimus  13. veebruaril, nagu ikka Voose külaplatsil. Kiviloo küla oli esindamas kaks võistkonda. Päeva oli kutsutud juhtima Madis Milling, kes pani osalejad kohe alguses ühte lõbusat muusikamängu mängima. Nimelt pidi kuuldu põhjal ära arvama, millise seriaali tunnusmuusikaga tegu on. Väga tore algus päevale.

Kiviloo I võistkond alustas võistlusteekonda „pimeda hobuse“ võistlusega, kus meessoost võistkonnaliige pidi silmaklapid ette panema ning pisikest ratastega vankrit ümber rehvide sõidutama. Järgmiseks oli vaja palliga neli tähist ümber lüüa. Ülesande tegi raskemaks kumm, mis pandi võistleja jala ümber ning oli ühenduses palliga.

Peale väikest teejoomispausi liiguti edasi mossega rallitama. Seejärel pandi terve võistkonnaga jalad pikkadele suuskadele ning sooritati mäest üles ja alla üks „meeskondlik suusatamine“.  Voose külaplatsil oleva takistusraja läbimine polnud Kiviloo’le mingi probleem, kuid keerulisem oli sooritada täpsusviskeid selja taha läbi rõnga, mida hoidis topsiprille kandev tiimiliige. Vaja oli kiireid reaktsioone ja palju juhendamist, kuid ülesanne pakkus ka palju naeru.

Täiesti uus ülesanne oli ka kotijooksu jalgpall, kus pidi kahekesi kartulikotis olema ja tiimiliikmetele palli söötma, samal ajal muidugi ka edasi liikudes. Suurte ämbrite üksteise peale ladumine hoides kinni ainult nööride otstest tuli tiimil hästi välja, sest selle ülesandega on varem ka kokkupuuteid olnud.

Järgnesid kahemeheaega palgist ketaste saagimine ning frisbee võistkonnaliikmetevaheline mäest üles ja alla viskamine. Võimalus oli ka piraate mängida, läbides piraadilaevaga etteantud takistusraja.

Võistluste lõppedes pakuti osalejatele suppi, toimus vabakava esitamine ning algas autasustamine. 1. koht läks seekord hoopiski Tallinnasse. 2. koha sai Patika küla võistkond ja 3. koha Palvere küla. Kiviloo küla tiimid jäid seekord edetabelis taha poole, kuid ega iga aasta ka võita ei saa.

Kiviloo I (Foto: Alice Nilisk)

Kiviloo Noored (Foto: Alice Nilisk)

 

Rohkem pilte üritusest Kiviloo Küla fotoalbumi lehelt