Sel aastal toimusid Raasiku valla suvespordipäevad 9. augustil Härmas. XVI suvespordipäevade avamine toimus kell 14.00, mil heisati valla lipp ning loositi kaardid, mille järgi orienteeruma hakati.

Kiviloo võistkond, koosseisus Aivo, Ardo, Ebe, Kaspar, Ragnar ja Tiina, alustas võistlusteekonda „Üle kraavi“ hüppamisega. Kraavi küll õnneks ei olnud, kuid kohapealt kaugushüppes pandi osalejad siiski proovile. Kuuekesi hüpati ära 12,6 meetrit.

Järgmiseks oli vaja „Salatoimikud“ ära lahendada, mis oli paras pähkel ning lõppes ainult ühe toimiku lahendamisega. „Tule loomine“ õnnestus paremini ning paika sätitud nöör põletati kiiresti läbi, mis oli antud võistluse eesmärk. Samal ajal, kui mehed tulega mässasid, võtsid naisvõistlejad laulu üles, et lõbusam oleks.

„Karujahil“ pidid meeskonnaliikmed kuue minuti jooksul võimalikult palju kordi takistusrada läbima. Selle ülesande juures sai enda füüsilist vormi proovile panna. Edasi tuli taas rahulikum võistlusala, kus oli vaja loodusesse mittekuuluvad esemed üles leida – esimene ala, milles Kiviloo võistkond kõige parem oli.

 „Metsateol“ luges kiirus ja osavus, sest ülesandeks oli palgi küljest kuue ketta saagimine. Neli inimest hoidsid palke ning kaks saagisid kahemehesaega puud. „Kalapüük“ oli samuti ala, milles meie võistkond oma osavuse ja koostöösuutlikusega hiilgas. Meeskondlikku tegutsemist nõudis ka „Hundijaht“, sest seal pidi terve võistkond kolme suusaga etteantud maa läbima.

 „Lõhnav loodus“ vajas aga head haistmismeelt ning „Pihtas põhjas“ osavust korvpalliga. „Juhe kokku“ oli oma võistlusnime vääriline, sest suutis nii mõnegi võistkonnaliikme tõesti segadusse ajada. Võistkonna järgmiseks ülesandeks oli erinevate sõlmede valmistamine/sidumine „Nobedates näppudes“. See ülesanne läks meil võrdlemisi hästi.

 „Tunne isamaad“ oli klassikaline piltidelt erinevuste leidmine, millega lõpuks ka ilusti hakkama saadi. Viimaseks võistlusalaks oli meil vee kantimine ühest ämbrist teise. „Mesikäpad raksus“ võlu oli aga selles, et kasutada võis ainult etteantud abivahendeid ning võistkonnaliikmed pidid seisma ämbreid ümbritseva piirjoone taga. Kui taktika ja tempo olid kätte saadud, siis sujus ka ülesanne, ning Kiviloo tegi ülejäänud osalejatele pikalt ära.

 Järgnes söögi- ja puhkepaus. Seejärel sai meeskonna kapten talle mõeldud võistluses täpsust lasta. Toimus ka viktoriin ning peale seda isetegevuskavade esitamine.

 „Taidluse“ lõppedes algas autasustamine. Kiviloo jäi seekord Vutinaistega 4-5 kohta jagama. FC Joker sai kolmada koha. Algselt kuulutati Raasiku Rõõmulised võitjateks ning võistkond Õhud pidi taas teise kohaga leppima, kuid selgus, et punktide jagamisel oli väike apsakas tekkinud ning Õhud võisid võidu koju viia.

 Päev ei olnud sellega muidugi läbi, sest lavale astus ansambel Visiit, kes rahvast pikalt tantsutas.

 

Pildid suvepäevadest on täismahus üleval Kiviloo Küla fotoalbumi lehel