Raasiku valla XIV suvespordipäevad toimusid sellel aastal Härma külaplatsil. Võistkondi oli registreerunud 12, aga kohale tuli 10. Ilm oli päikeseline ning kell 13.30 algas rongkäik akordioni saatel, mis viis läbi Härma küla. Tagasi külaplatsile jõudes rivistati võistkonnad üles ning toimus avamine.

Seejärel algas 2-tunnine võistlusrodu 'pesades', kus pidi operatiivselt erinevaid ülesandeid lahendama. Mõnes pesas oli raskem ning füüsiliselt kurnavam, aga teises jällegi kergem. Väga tore oli see, et vahepeal oli võistluses 5-minutiline paus ning sai käia end jahutamas. Kohale tulnud tuletõrjeautost tehti soovijatele väikest dušši. Orienteeruvalt pool viis lõppes pesade võistlus ära, siis sai hilist lõunat süüa ja natukene puhata.

Päeva läbivaks teemaks oli operatiivrühmad ja nendega seotud tegevus. Valla päästekomandodest kohale tulnud inimesed õpetasid, kuidas tulekustuteid kasutada ja lasti inimestel seda ka ise proovida. Lisaks võis selga panna tuletõrjuja täisvarustuse.  Kuuldu peale peeti ka väike viktoriin, kus õigesti vastanud said endale helkurvesti ning peaauhinnaks oli 6-kilogrammine pulberkustuti

Toimus ka traditsiooniline viktoriin, kus oli erinevaid toredaid teemakohaseid küsimusi. Mõne küsimuse juures aitas ka loogiline mõtlemine, sest teised valikuvariandid olid väga koomilised. Kella kuue ajal toimus isetegevus. Kõik kohal olnud meeskonnad ei osalenud isetegevuse kavaga ja sellepärast sai see ka kiiresti otsa ning oli vaba aeg kuniks võitjat välja selgitati.

Algas autasustamine. Kolmanda koha sai võistkond Raasiku Rõõmulised, kes terve päeva vältel teisi oma lõbusa naeruga nakatasid. Teiseks jäi Õhud ning esimese koha saavutas Kiviloo võistkond koosseisus: Aivo, Ragnar, Reelika, Ardo, Tiina ja Kaspar. Võita polnud meil küll plaanis, aga tore on see ikkagi. Saime rändkarika peale mõnda aastat jälle enda kätte ning sellega ka kohustuse Raasiku valla suvespordipäevi järgmisel aastal korraldada.

Üritus ei olnud sellega veel lõppenud ning bänd hakkas tantsulugusid mängima. Käiku läks ka Härma külaplatsil olev võrkpalliväljak, kus palli sai mängida. Küllaltki teemakohane oli see, et kutsuti välja ka päris pommirühm, sest ühes kohas paistis maapinnale mingi rauast ese. Tuli välja, et see polnudki pomm, vaid talvotti prits. Plaanipäraselt pidi bänd mängima südaööni, aga peale väikest korjandust sai muusikat veel natukene aega nautida.

Päev oli väga tore ning kiidame tegijaid hea korralduse eest!

 

Rohkem pilte üritusest leiad siit!